شماره تماس:  02155491014 - 09120846701

 ایمیل:   info[at]megamachinegroup.com

آینده کار: روندهایی که باید در سال 2022 تماشا کنید

1400-10-30

آینده کار: روندهایی که باید در سال 2022 تماشا کنید

آیا سازمان شما در موقعیتی قرار دارد که با شکل گیری آینده کاری در ماه ها و سال های آینده، پیشرفت کند؟
 در حالی که برخی از کسب و کارها با برنامه های "بازگشت به اداره" برای سال 2022 پیش می روند،
دیگران نگاهی جدی به ساختارهای دورافتاده و ترکیبی به عنوان "روند جدید" برای پایگاه استعدادهای خود دارند و سازگاری های فرهنگی را برای درگیر نگه داشتن مردم خود انجام می دهند.

برای سال گذشته،
 ما ویژگی‌های فرهنگی شرکت‌های موفق و شیوه‌هایی را که برای رسیدگی به تحولات تجاری و فرهنگی که در نیروی کار دیجیتال امروزی در حال وقوع است، به کار گرفته‌اند، بررسی کرده‌ایم.
 در اینجا نگاهی به برخی از بهترین ایده‌های تعامل کارکنان از سال 2021 داریم تا به شما کمک کند در بازی استعدادهای جدید برتری رقابتی کسب کنید.

1. همه در مورد فرهنگ شرکت و نقش خود در آن واضح هستند.
سازمان هایی که به طور مداوم استعدادهای برتر را جذب و حفظ می کنند، می دانند که فرهنگ چیزی بیش از یک شعار است
. آنها به طور فعال به دنبال شفافیت در مورد هدف مشترک خود - «چرا» پشت کارشان و نحوه رفتار کارکنان با یکدیگر و مشتریان شرکت هستند.

2. ارتباطات داخلی یک خیابان دو طرفه است و رهبران شنوندگان متخصص هستند.
کارمندان زمانی که احساس می کنند شنیده می شوند، به احتمال زیاد تلاش های احتیاطی را انجام می دهند. سازمان‌ها با مشارکت بالا روی ارتباطات داخلی سرمایه‌گذاری می‌کنند و مطمئن می‌شوند که رهبران گفتگوهای باز و صادقانه‌ای درباره مسائل کیفیت زندگی در محل کار دارند.

3. سیستم های پاداش و شناسایی کاملاً با اهداف و ارزش های شرکت همسو هستند.
همانطور که رقابت برای استعدادهای برتر داغ می شود، رهبران کسب و کار در مورد کل پاداش هایی که ارائه می دهند خلاق تر می شوند. شناخت عمومی به ایجاد جامعیت در میان اعضای تیم از راه دور کمک می کند. پاداش‌های خدمات و برنامه‌های مشارکت سهام به افزایش حفظ کمک می‌کنند.

فرهنگ
در حالی که کووید-19 باعث تغییر اساسی در پویایی کار از خانه در سال‌های 2020 و 2021 شد، همه‌گیری تنها عاملی نبوده است که بر روند فرهنگ شرکت در حال ظهور تأثیر می‌گذارد. در رسانه‌ها درباره پدیده کارگری به نام «استعفای بزرگ» همراه با فراخوان‌های عمومی برای دستمزدهای بالاتر، مزایای بهتر و شرایط کاری انعطاف‌پذیرتر و مردم‌محورتر سروصدا شده است. به این دلایل، رهبران کسب و کار شروع به زیر سوال بردن مفروضات قدیمی در مورد محل کار سنتی کرده اند که دهه ها قبل از خانواده دو درآمدی تکامل یافته است. به نظر می رسد که بسیاری از انواع کارگران می توانند در خانه (یا در شهر یا ایالت دیگر) به همان اندازه که در یک دفتر شرکت می توانند مولد باشند.

مکالمات در مورد فرهنگ نه تنها باید شامل تعاریف روشن از ارزش های مشترک باشد، بلکه باید یک گفتگوی باز در مورد ساختارهای کاری مرکزی، از راه دور یا ترکیبی باشد که نیازهای کارکنان را با دوام شرکت متعادل می کند. برای کسب‌وکارهایی که در چندین دفاتر یا مناطق مختلف فعالیت می‌کنند، تمرکز بر ارتباط و مشارکت با برنامه‌هایی که به کارگران از راه دور و منطقه‌ای حس هویت و تعلق در سازمان بزرگ‌تر می‌دهند، مهم‌تر از همیشه است.

ارتباط
ارتباطات داخلی مؤثر مستلزم گفتگوی دو طرفه است. برای ایجاد تعامل بیش از یک ایمیل اجرایی یا کلیپ ویدیویی لازم است. رهبران کسب و کار امروزی باید به طور فعال در تمام سطوح سازمان گوش دهند و دائماً برای پذیرش پیام های کلیدی از طریق جلسات 1:1، نظرسنجی ها و گردهمایی های گفتگوی مستقیم یا پرسش و پاسخ مجازی در کنار آتش، آزمایش کنند.

تکرار مداوم یکی دیگر از عوامل مهم موفقیت است. کارمندان باید نسخه‌های متعددی از یک پیام را بشنوند و ببینند، در حالت ایده‌آل از طریق کانال‌های متعدد، قبل از اینکه یک مفهوم در آن فرو برود. علاوه بر این، چرخه‌های گوش دادن فعال کامل نمی‌شوند تا زمانی که کارمندان گزارش‌های پیشرفت منظم و مبتنی بر واقعیت درباره نحوه پاسخگویی رهبری به بازخورد و ایده‌های بهبود آنها را دریافت کنند.

پاداش
دستمزدهای رقابتی مطمئناً عامل مهمی برای جذب نیرو و حفظ آن هستند، اما در کنار سایر تحولات فرهنگی که در اینجا به آن پرداخته‌ایم، غرامت کلی بیشتر از فقط یک چک حقوق و مزایای تنوع باغ است. کارکنان باید بدانند که کارشان معنی دارد و کاری که انجام می دهند بر موفقیت سازمان تاثیر دارد.

شرکت‌های مبتکر در حال آزمایش انواع مهم‌تری از شناسایی و مزایایی هستند که زمانی فقط برای رده‌های بالای مدیریتی محفوظ بود تا استعدادهای برتر را حفظ کنند. برخی از این موارد عبارتند از توسعه رهبری، پشتیبانی شهریه برای مدارک پیشرفته و گواهینامه های حرفه ای، و انواع گسترده اشتراک گذاری سهام و برنامه های مالکیت سهام کارکنان.

علاوه بر مزایای مستقیم برای کارکنان، این نوع ترتیبات می تواند برای دو طرف سودمند باشد. نحوه مستندسازی و مدیریت این برنامه‌ها همچنین می‌تواند به مسائل مهم مالکیت مانند برنامه‌ریزی جانشینی، برنامه‌ریزی مالیاتی، یا موقعیت‌یابی برای بازی‌های ادغام و اکتساب آینده کمک کند.

آینده کار: تصویر بزرگ
موفقیت در هر یک از این سه حوزه مفهومی اصلی مستلزم مهارت های گوش دادن پیشرفته از طرف تیم رهبری شما است. همانطور که ما همچنان به تماشای تأثیرات در حال تحول همه‌گیری ویروس کرونا بر روی هنجارهای کاری ادامه می‌دهیم، مهم است که سایر متغیرهای استخدام و نگهداری را که در اینجا بررسی کرده‌ایم در نظر بگیریم. ایجاد توازن بین نیازهای انسانی کارکنان از راه دور و ادارات در سال 2022 و پس از آن به عنوان یک مهارت اجرایی پیشرفته ادامه خواهد داشت.